SV   EN

Presskontakter

NTM AB: Lennart Foss, vd
Tfn: telefon: 011-200 220
E-post: lennart.foss@ntm.eu

-----
MEDIEHUSEN I ÖSTERGÖTLAND OCH SMÅLAND:

Östgöta Media AB
Anna Lindberg, vd
Tfn:013-280 359
E-post: anna.lindberg@ostgotamedia.se

Östgöta Media Annons AB
Anneli Larsson, försäljningschef
Tfn: 013-280 252
E-post: anneli.larsson@ostgotamedia.se

Norrköpings Tidningar
Anna Lindberg, publisher och ansvarig utgivare
Tfn:013-280 359
E-post: anna.lindberg@ostgotamedia.se

Folkbladet
Widar Andersson, chefredaktör
Tfn: 011-200 456
Mobil: 070 372 2481
E-post: widar@folkbladet.se

Östgöta Correspondenten
Anna Lindberg, publisher och ansvarig utgivare
013-280 359
E-post: anna.lindberg@ostgotamedia.se

Extra Östergötland, Mera Norrköping och Mera Linköping
Mikael Sundgren, redaktionschef och ansvarig utgivare
Tfn: 011-49 58 891
Mobil: 070-37 33 119
E-post: mikael.sundgren@ostgotamedia.se

Västerviks-Tidningen
Anna Lindberg, publisher och ansvarig utgivare
Tfn: 013-280 359
E-post: anna.lindberg@ostgotamedia.se

Motala Vadstena Tidning
Anna Lindberg, publisher och ansvarig utgivare
013-280 359
E-post: anna.lindberg@ostgotamedia.se

 

-----

UPPLAND:

AB Upsala Nya Tidning
Upsala Nya Tidning, Sigtuna- och Knivstabygden, Norra Uppland, Västra Uppland och Östra Uppland
Kalle Sandhammar, vd, chefredaktör och ansvarig utgivare
Tfn: 018-478 19 10
E-post: kalle.sandhammar@unt.se

Uppsalatidningen
Johan Cassman, platschef och ansvarig utgivare
Tfn: 018-418 11 01
E-post: johan.cassman@uppsalatidningen.se

Enköpings-Posten
Roger Pettersson, chefredaktör och ansvarig utgivare
Tfn: 0171-41 46 55
E-post: roger.pettersson@eposten.se

-----

GOTLAND:

Gotlands Media AB
Carin Sjöberg, vd
Tfn: 0498-20 25 41
Mobil: 070 655 35 97 
E-post: carin.sjoberg@gotlandsmedia.se

Gotlands Tidningar och Gotlands Allehanda
Ulrica Fransson Ingelmark, printchef
Tfn: 0498-20 25 52
E-post: ulrica.f.ingelmark@gotlandsmedia.se

Helagotland.se
Mats Pettersson, redaktionschef och ansvarig utgivare
Tfn: 0498-20 24 34
E-post: mats.pettersson@helagotland.se

Marknad
Johan Mattisson, marknadschef
Tfn: 0706-16 77 05
E-post: johan.mattisson@gotlandsmedia.se

 

-----

NORRBOTTEN:

Norrbottens Media AB
Mats Ehnbom, vd
Tfn: 0920-26 29 02
E-post: mats.ehnbom@norrbottensmedia.se

Norrländska Socialdemokraten
Mats Ehnbom, ansvarig utgivare
Tfn: 0920-26 29 02
E-post: mats.ehnbom@norrbottensmedia.se

Norrbottens-Kuriren
Mats Ehnbom, ansvarig utgivare
Tfn: 0920-26 29 02
E-post: mats.ehnbom@kuriren.com

Extra Luleå/Boden/Malmfälten
Jimmy Landström, redaktör och ansvarig utgivare
Tfn: 0920-26 29 38
E-post: jimmy.landstrom@norrbottensmedia.se

-----

ÖVRIGA BOLAG OCH ENHETER:

Norrköpings Radio & Co
Johan Alsö, vd
Tfn:013-30 00 42
Mobil:0733-96 46 00
E-post: johan.also@radioco.se

Mötesfabriken
Jessica Stille, säljchef
Tfn: 011:200 318
Mobil: 0702-508876
E-post: jessica.stille@ostgotamedia.se

Teknomedia
Marie Skagerström, verksamhetschef
Tfn: 011-200719
Mobil: 0702-796719
E-post: marie.skagerstrom@teknomedia.se

Pressgrannar AB
Peter Ihre, vd
E-post:peter.ihre@pgab.se
Mobil: 072-500 42 30

NTM Distribution och UNT Distribution 
Jan Persson, vd
Tfn: 018-47819 40
Mobil: 070 872 60 90
E-post: jan.persson@ntmdistribution.se

Tryck i Norrbotten AB
Leif Bergström, vd
Tfn: 0920-26 30 84
E-post: leif.bergstrom@tryckinorr.se

Norrbottens Media Distribution AB
Leif Bergström, vd
Tfn: 0920-26 30 84
E-post: leif.bergstrom@tryckinorr.se